Податкова інформує

Випадки, в яких не застосовуються РРО/ПРРО та розрахункові книжки

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій, та розрахункові книжки не застосовуються:

11:07 25.11.2022

Увага! З 1 січня 2023 року діятиме нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що наказом Міністерство фінансів України від 17.05.2022 №143 у новій редакції затверджено форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо її заповнення.

10:57 25.11.2022

Внесені зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні

Постановою Правління Національного банку України від 19.09.2022 № 205 внесено зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України 29.12.2017 № 148 (далі - Положення № 148).

10:55 25.11.2022

Повернення надмірно сплачених сум збору при одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні

Відповідно до абзацу першого п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями одноразова (спеціальна) добровільна декларація підлягає в порядку, передбаченому підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, камеральній перевірці, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної Декларації.

10:54 25.11.2022

Щодо відображення в чеках РРО/ПРРО усіх обов’язкових реквізитів

Державна податкова служба України на постійній основі проводить аналіз фінансово-господарських операцій суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).

10:52 25.11.2022

Щодо відображення у фіскальних касових чеках реквізитів марок акцизного податку

Наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» внесено зміни до форми фіскального касового чеку на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів і доповнено їх новим обов’язковим реквізитом – «цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої».

10:44 25.11.2022

Чи зобов’язана фізична особа при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації додавати документи, які підтверджують суму коштів, розміщених на рахунках у банках України в національній або іноземній валюті?

Відповідно до п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною пунктом 3 цього підрозділу, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

10:43 25.11.2022

Зміна системи оподаткування фізичною особою-підприємцем протягом року

ГУ ДПС у  області нагадує, що фізична особа-підприємець платник єдиного податку протягом поточного року після самостійного повернення на групу платника єдиного податку (ставку єдиного податку), на якій він перебувала до обрання ставки 2% доходу, має право знову перейти на сплату єдиного податку за ставкою 2%. Але при цьому,  ФОП, який у поточному році був платником єдиного податку (у т. ч. за ставкою 2% доходу) та перейшов на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування), не може повернутися протягом цього року на спрощену систему оподаткування (у т. ч. за ставкою 2%), оскільки він вже скористався своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.

09:40 14.11.2022

Розроблено відеоролик «Кампанію податкової амністії продовжено»

Кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування продовжена до 1 березня 2023 року. Для зручності платників Державна податкова служба України розробила відеоролик «Кампанію податкової амністії продовжено».

09:37 14.11.2022

Чи зобов’язана фізична особа надавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями?

Відповідно до підпункту 7.2 пункту 7 підрозділу 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) для об’єктів декларування, визначених підпунктами «б» - «е» пункту 4 підрозділу 94 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу, база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як:

09:33 14.11.2022