Держпродспоживслужба інформує

Як вберегти від сказу себе і домашнього улюбленця

Епідемічна та епізоотична ситуація щодо захворюваності на сказ залишається нестійкою. Багато людей помилково вважають, що сказ просто агресивна поведінка тварин щодо людей та своїх співбратів.

13:35 14.02.2024

ГРИП ПТИЦІ

У зв'язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці в Європі, США та реєстрацією даного захворювання в особистих птахогосподарствах жителів села Новий Стародуб Петрівської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області, а також у Рівненській, Сумській та Чернівецькій областях, з метою недопущення поширення збудника грипу птиці територією Кіровоградської області рекомендуємо виконувати слідуючи заходи.

08:15 18.01.2024

Реєстрація та ідентифікація домашніх тварин: що змінилося:

Постановою Кабміну передбачено створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин та окреслює порядок проведення їх ідентифікації та реєстрації, Наразі серед тварин, що підлягають реєстрації та ідентифікації, собаки, коти і тхори (фретки).

08:16 09.01.2024

Профілактиці грипу та ГРВІ

Профілактиці грипу та ГРВІ в усіх країнах світу приділяють величезну увагу. Це обумовлено тим, що ці хвороби – лідери серед усіх інфекційних захворювань. Так, на частку грипу та ГРВІ в Україні припадають не менше 90% випадків усіх інфекційних захворювань. Щорічно кожну шосту людини ці хвороби вкладають у ліжко. Іноді, через індивідуальні особливості організму або через недотримання основних правил поведінки і лікування, грип і ГРВІ спричиняють ускладнення.

11:14 11.12.2023

Харчові отруєння

Харчові отруєння (англ. food poisoning) — хвороби, що виникають при вживанні їжі, яка містить шкідливі мікроорганізми або отруйні речовини.

11:12 11.12.2023

БОТУЛІЗМ

БОТУЛІЗМ – гостре інфекційне захворювання, яке виникає в результаті вживання продуктів, які містять отруйні речовини (токсини), що виробляються бактеріями ботулізму. Цей токсин є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут. Він у 375 тисяч разів активніший від отрути гримучої змії.

11:09 11.12.2023

ЩО ЧЕКАТИ ВІД ПРИЙНЯТИХ ЗМІН ЩОДО ОБІГУ ГМО?

Незважаючи на численні дискусії щодо безпечності та впливу ГМО на людей та навколишнє середовище, в Україні гостро постало питання регулювання цієї сфери. На це вказує і те, що за інформацією, опублікованою на сайті Міністерства сільського господарства США у 2021 році, приблизно 50-65% української сої, 12% ріпаку та 1% кукурудзи є генетично модифікованими. І це за відсутності в Україні зареєстрованих сортів рослин, що містять ГМО!

11:43 28.11.2023