Інтернет-торгівля: розрахунковий документ забезпечить захист прав споживача

Дата: 24.05.2024 13:25

ГУ ДПС в  області вкотре звертає увагу підприємців, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» зі змінами (далі – Закон № 265).

При цьому застосування РРО/ПРРО є обов’язковим при проведенні розрахунків у готівковій формі та/або з використанням електронних платіжних засобів за продані товари, у тому числі через Інтернет-платформи.

Враховуючи, що працівники податкової служби області продовжують встановлювати факти реалізації товарів за допомогою Інтернет-платформ без застосування РРО/ПРРО та належного ведення обліку товарних запасів, що є порушенням законодавства у сфері розрахункових операцій, акцентуємо увагу, що виконання вимог законодавства, напряму чи опосередковано пов’язаного із поповненням державної скарбниці, є обов’язком кожного платника податків.

Крім того, видача чеків РРО/ПРРО є забезпечення можливості покупцям товарів захистити свої права як споживачів.

Сподіваємось на високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов’язків платниками податків.