ГРИП ПТИЦІ

Дата: 18.01.2024 08:15

У зв'язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо високопатогенного грипу птиці в Європі, США та реєстрацією даного захворювання в особистих птахогосподарствах жителів села Новий Стародуб Петрівської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області, а також у Рівненській, Сумській та Чернівецькій областях, з метою недопущення поширення збудника грипу птиці територією Кіровоградської області рекомендуємо виконувати слідуючи заходи.

Для мінімізації ризиків занесення грипу птиці в особисті селянські господарства власники птиці повинні:

-здійснювати купівлю-продаж птахів лише в місцях санкціонованої торгівлі та за наявності відповідних ветеринарних документів;

-при утриманні птиці не допускати її вигулу за межами двору та виключити можливість контакту домашньої птиці з дикою (наприклад, водоплавною);

-утримувати окремо різні види птахів;

-проводити очищення, дезінфекцію приміщень та території, де утримується птиця, також не допускати сторонніх осіб до цих місць;

-здійснювати знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;

-перед годуванням необхідно проводити термічну обробку кормів;

-при догляді за домашньою птицею дотримуватися правил особистої гігієни (змінювати одяг, взуття, мити руки з милом тощо);

-використовувати якісні та безпечні корми для птахів. Зберігайте їх у місцях недоступних для синантропної та перелітної птиці (голубів, горобців тощо);

-інформувати спеціалістів державних лікарень ветеринарної медицини про наявність птиці для проведення необхідних профілактичних заходів чи клінічного огляду.

Довідково.Грип птиці - масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині.

Серед диких птахів збудник хвороби (РНК-геномний вірус) не викликає важкої симптоматики та масового захворювання, чого не скажеш про свійських птахів, для яких інфікування може бути смертельним.

Пам’ятайте, при виявлені ознак захворювання (пригнічення, відсутність апетиту, сльозотеча, ураження нервової системи тощо) чи у випадку масової загибелі птиці необхідно повідомити Голованівське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Телефони ветеринарних спеціалістів для повідомлень щодо грипу птиці:

096 739 7507 Беркатюк Олександр Іванович;

067 295 7966 Заграничний Олександр Миколайович.