Реєстрація та ідентифікація домашніх тварин: що змінилося:
Постановою Кабміну передбачено створення Єдиного державного реєстру домашніх тварин та окреслює порядок проведення їх ідентифікації та реєстрації, Наразі серед тварин, що підлягають реєстрації та ідентифікації, собаки, коти і тхори (фретки).
Звергаємо увагу, ще реєстрація тварин здійснюватиметься на добровільній основі. Отже, якщо власник тварини виявить бажання взяти участь у експериментальному проєкті, він надає згоду через Портал «Дія» або ж у паперовій формі подає заяву агенту з ідентифікації тварин.
Відтепер агентом з МОЖЛИВІСТЮ реєстрації, ідентифікації та оформленням ветеринарно-санітарного паспорта державного зразка є не лише державні, але і всі ліцензовані ветеринарні лікарі, котрим Держпродспоживлужбою надані відповідні повноваження Завдяки цьому нововведенню збільшується кількість місць, де можна отримати послугу.
До Реєстру домашніх тварин агентом вносяться відомості про: власника, опис тварини, відомості про ідентифікацію, стан здоров'я, діагностику, щеплення, лікування тощо.
Проектом передбачена можливість відновлення документів на домашнього улюбленця, підтвердження права вчасності на нього, також вноситимуть дані про загублених І знайдених тварин. З часом, після наповнення Реєстру даними, буде додано функцію щодо відображення електронних ветеринарних паспортів у «Дії».
Значного поширення на ринку палання приватних ветеринарних послуг набула послуга т видачі гак знаного «Міжнародного ветеринарного паспорта» на домашніх тварин, що вводить в оману, та, як наслідок, призводить до непорозумінь під час оформлення супровідних ветеринарних документів на переміщення.
Тож звергаємо увагу, що наказом Мінагрополітики від 01.08.2014 № 288 (зі змінами) затверджена ЄДИНА форма бланка ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину