В який термін сплачувати податки , коли ФОП закрився?

Дата: 25.07.2023 09:12

Термін сплати єдиного податку (для платників ЄП 3 групи), ПДФО та ВЗ – 10 календарних днів, наступних за граничним терміном подання декларації.

Тобто якщо повернутись до вищенаведених прикладів, граничним терміном сплати:
– єдиного податку для ФОП – платника єдиного податку 3 групи, який закрився 5 квітня, буде 19 серпня;
– ПДФО і ВЗ для ФОП на загальній системі оподаткування, який закрився 28 вересня, буде 30 жовтня.

Ну а для платників єдиного податку 1 та 2 групи терміни сплати єдиного податку залишаються незмінними – до 20 числа.

Наприклад, платник єдиного податку 1 або 2 групи закрився 1 травня. Йому все одно необхідно сплатити єдиний податок за травень місяць у повній сумі до 20 травня.

Що стосується ЄСВ, то податкове зобов’язання по ньому нараховується в особовій картці в день надання ліквідаційного звіту. З огляду на це потрібно спочатку сплатити ЄСВ і лише потім, скажімо, на наступний день, надавати ліквідаційну звітність. В іншому разі, якщо не сплатити ЄСВ завчасно, у вас у день надання ліквідаційної звітності виникне заборгованість, а після сплати ЄСВ вам додатково нарахують фінансову санкцію.