Що таке ліквідаційна звітність?
Це тому , що підприємець вже надав до ЦНАПу заяву про закриття – і він вже не підприємець, оскільки закрився, а ліквідаційна звітність , тому що надається до завершення періоду, за який ви її подаєте.
Зокрема, наприклад, декларацію з єдиного податку платник такого податку 2 групи має надавати 1 раз на рік протягом 60 днів після завершення року. Однак, якщо він закрився в середині року, то такий звіт надається раніше, ніж закінчиться цей рік, у якому ФОП закрився.
Тобто після закриття (ліквідації) ФОП може надати свою звітність до податкової і в травні, і в червні, але на декларації однаково зазначається, що вона – «за рік», бо для цього підприємця встановлено річний термін звітування. Ну а оскільки у зв’язку з ліквідацією він її надає до податкової раніше, ніж цей рік завершився (в середині року/періоду), вона і називається «ліквідаційна», і на ній робиться відповідна позначка.
Разом з тим ви повинні розуміти, що за певних обставин звітність, яку підприємець надає після своєї ліквідації, може і не мати статусу ліквідаційної. Так буває, коли терміни її надання дозволяють дочекатися звітного періоду.
Наприклад, ФОП – платник єдиного податку 2 групи закрився 25 грудня. Отже, немає жодної потреби бігти й подавати звітність в останні дні, що залишилися до Нового року. Звітність спокійно можна надати і після свят, у січні.
Але оскільки її вже буде подано після завершення періоду, за який вона надається, тобто у свій звичайний термін, позначку про те, що вона ліквідаційна, можна не робити. Ви її надаєте просто як звичайну вашу звітність.