Задля розбудови цифрової країни
30 березня в Новоархангельській селищній раді відбулася нарада, яку провів начальник відділу цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Кіровоградської обласної військової адміністрації Сергій Валерійович Воробйов. Участь у нараді взяли селищний голова Юрій Павлович Шамановський і начальники відділів селищної ради.
Наразі в Україні одним з пріоритетних напрямків роботи є цифрова трансформація регіонів і місцевих громад. Вона особливо актуальна в умовах війни — для забезпечення функцонування інфраструктури, безперебійного доступу до освіти та навчання, надання медичних послуг, покращення кібербезпеки та підтримки економічного фронту країни загалом. Уперше в історії люди воюють не тільки у фізичній площині, а й у цифровій. Ворог здійснює кібератаки на держустанови, інформаційно-психологічний тиск на громадян. Та попри все Україна залишається найзручнішою державою з точки зору отримання державних послуг, насамперед завдяки доступності та захищеності інформації.
В Кіровоградській обласній військовій адміністрації функціонує відділ цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації, одним з пріоритетних завдань якого є координація та підтримка діяльності громад області у процесах цифровізації.
У ОВА, за ініціативи першого заступника голови обласної військової адміністрації Павла Конопка, розпочали серію виїзних нарад, аби активізувати процеси цифровізації на місцевому рівні та допомогти громадам організувати роботу в сфері цифрової трансформації та цифрового розвитку.
Основними питаннями, які обговорив під час виїзної наради в Новоархангельській громаді були: організація взаємодії у цифрових проектах між Кіровоградською ОВА та громадою, організаційна й методологічна допомога територіям у створенні дієвих механізмів впровадження цифрових проектів; формування розгалуженої системи місцевих партнерів, які синхронно з обласною владою працюватимуть над втіленням тих цифрових ідей, які в першу чергу є цікавими для громадян, мешканців та гостей області. Це, зокрема широке застосування інструментів е-демократії цифрової платформи Е-Дем, низка освітніх заходів з цифрової трансформації для ВПО та всіх бажаючих жителів громади, впровадження цифрових механізмів з платформи «Дія. Цифрова громада» та чимало інших ініціатив, проектів та заходів, які дозволяють якнайкраще досягнути успіху у сфері цифрових трансформацій на місцевому та регіональному рівнях. Потрібно якнайбільше сміливих та проактивних рішень. Від цього залежить майбутнє громади, області та країни.