ДОХОДИ ГРОМАДЯН, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ОБОВ'ЯЗКОВОМУ ДЕКЛАРУВАННЮ У 2023 РОЦІ

Дата: 16.03.2023 11:07

Обов’язок подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи виникає у громадян, які протягом звітного року отримували:

• доходи не від податкових агентів, тобто, від інших фізичних осіб, не зареєстрованих як самозайняті особи (тобто, не є підприємцями або особами, які провадять незалежну професійну діяльність) - це можуть бути доходи від надання в оренду власного рухомого або нерухомого майна, надання інших послуг чи виконання робіт, продажу власного майна, тощо;
  • спадщину чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступенів споріднення;
  • іноземні доходи;
  • доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
  • доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва), якщо їх сума сукупно за рік  перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. (у 2022 році – 78000 грн.);

в інших випадках, передбачених законодавством.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси.

Наказом МФУ від 17.12.2020 № 783 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859», з 01.01.2022 введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи.

Податкова декларація про майновий стан і доходи подається в такі граничні строки:

• для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію - до 01 травня року, що настає за звітним;
  • для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31.12.2023 (включно);
  • фізичні особи — підприємці (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за результатами 2022 року з урахуванням вимог Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» подають податкову декларацію до 01 травня 2023 року (включно).

При направленні декларації засобами електронного зв’язку через «Електронний кабінет» передбачається часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.