14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2022 09:24

Дорогі ліквідатори!

Так називають себе ті, хто пройшов горнило найстрашнішої в історії людства техногенної катастрофи, хто на собі відчув пекельну силу невидимого оку атома.

36 років тому ви стали на шляху сліпої ядерної стихії, врятувавши людство від некерованої смертоносної небезпеки.

На жаль, відлуння біди не вщухає. Її наслідки відчувають на собі нинішні покоління, в тому числі безпосередні учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а також відчуватимуть майбутні жителі планети. Така сила мирного атома, який може перетворитися з помічника людини на її ворога.

У ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь понад 650000 осіб з усього колишнього Радянського Союзу. Більшість з них були з України, в тому числі з нашого краю. Вони несли небезпечні вахти біля розжареного реактора, рятували опромінених, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, очищаючи від забруднення поля, сади, житло. Ціною власного здоров’я, а почасти і життя, ці мужні чоловіки врятували усіх нас від розбурханої стихії, виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею та її народом.

Ми глибоко вдячні ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, які виявили героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах. Низько вклоняємося усім, хто обмежив біду і зробив вагомий внесок у суспільно важливу справу. Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться квітневий жах 1986 року.

Бажаю кожному з вас міцного здоров’я, благополуччя і достатку, злагоди в родинах, довгих та щасливих років життя. Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваш подвиг, здійснений у мирний час.

З повагою Новоархангельський селищний голова Юрій Шамановський.