Виплата субсидій

Дата: 27.10.2022 15:22

26 жовтня 2022 року з представниками Пенсійного фонду України та спеціалістами відділу ЦНАП Новоархангельської селищної ради проведено нараду, темою якої було: ВИПЛАТА СУБСИДІЙ.

З жовтня 2022 року Пенсійний фонд України здійснює виплату призначених органами соціального захисту населення житлових субсидій та пільг. Виплати проводяться незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні.

У жовтні Пенсійним фондом України забезпечено повне фінансування субсидій за вересень 2022 року, на придбання твердого і рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на загальну суму 18,85 млн грн.

Увага!

1. Вже майже місяць субсидії виплачують не лише за постійним місцем проживання, а й у разі його зміни.
  2. Якщо людина звертається за субсидією за місцем свого фактичного проживання, вона має надати підтвердження: договір оренди житла або довідку переселенця.

Призначення субсидії: автоматично чи ні?

Домогосподарствам, які уже отримують субсидію, звертатися нікуди не потрібно, виплати на опалювальний сезон їм призначать автоматично.

Тим, хто планує отримати допомогу на оплату житлово-комунальник послуг вперше, необхідно звернутись за її призначенням та подати:

- заяву про призначення та надання житлової субсидії,

- декларацію про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА СУБСИДІЄЮ?

До 01 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням субсидій та, власне, механізм призначення житлових субсидій і пільг не змінюється. Всі дані для виплат надійдуть до Пенсійного фонду України в електронному вигляді. Прийом документів від громадян та призначення виплат у жовтні-листопаді продовжують здійснювати органи соціального захисту населення через ЦНАП.

До 01 грудня 2022 року документи подаються:

• поштою до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
  • особисто до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад відповідних територіальних громад;
  • до ЦНАПів;
  • через портал Дія.

З 01 грудня 2022 року документи прийматимуть також і сервісні центри Пенсійного фонду України: особисто або поштою.

Також із грудня документи можна буде надіслати дистанційно через вебпортал електронних послуг або мобільний додаток Пенсійного фонду України.

ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЙ: ВАЖЛИВІ НЮАНСИ

1. Звернутися за призначенням субсидії можна протягом усього опалювального сезону.
  2. Для отримання допомоги за весь сезон потрібно звернутись заздалегідь – до його початку чи протягом двох місяців після.
  3. Принцип екстериторіальності: не важливо, де людина перебуває, подати документи на призначення субсидії можна буде до будь-якого структурного підрозділу Пенсійного фонду у будь-якій точці України.