Визначено порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця

Дата: 24.10.2022 10:46

Визначено порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця

Нагадаємо, що Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин” внесені зміни, у т.ч. й до Кодексу законів про працю України ( далі – Кодекс).

Серед іншого, частину першу статті 36 «Підстави припинення трудового договору» доповнено пунктом 811, який унормовує складну життєву ситуацію: смерть фізичної особи, яка застосовує найману працю.

Отже, підставою припинення трудового договору є: 81) смерть роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою.

Відповідно до вказаного Закону Порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця – фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 року № 1172 (набрала чинності 20 жовтня 2022 року).

Під терміном “роботодавець — фізична особа” мається на увазі фізична особа, яка використовує найману працю працівника на підставі трудового договору, зокрема фізична особа – підприємець.

Для припинення трудового договору працівник подає в електронній або паперовій формі до центру зайнятості заяву та визначений комплект документів. Центр зайнятості повідомляє про припинення трудового договору Пенсійному фонду України та державній податковій службі.

Датою припинення трудового договору вважається день подання заяви працівником.

Є питання сфери зайнятості – звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування.

Ми маємо Telegram-канал https://t.me/dcz_kir