За новими тенденціями
Як засвідчує життя, кожен повинен робити те, що вміє найкраще. Лікар — зцілювати, а відповідальні за тепло люди — обігрівати. Виходячи з цього не потрібно лікарю, зокрема головному, заморочуватися з приводу дров, вугілля, справності системи опалення та інших складових опалювального процесу.
За таким принципом вчинили нинішнього літа в Новоархангельській багатопрофільній лікарні, яку очолює Віктор Павлович Лаврінчук. Тут віддали в оренду ТОВ «Новий світ» лікарняну котельню, переклавши турботу про обігрів чотириповерхового приміщення на спеціалістів своєї справи.
Слід зазначити, що це не перший об’єкт соціальної сфери, який обслуговується даним підприємством. В минулому опалювальному сезоні воно співпрацювало із закладами освіти, а тепер — медицини, застосовуючи такий вид альтернативного палива, як дров’яна щепа.
Наразі в котельні ведуться активні ремонтно-будівельні роботи. Проводить їх бригада підприємства під керівництвом бригадира Володимира Васильовича Лупика. На рахунку цього трудового колективу десять переобладнаних котелень у закладах соцсфери. Тож діло спориться в руках умілих робітників.
Як розповів завгосп лікарні Петро Андрійович Савенко, працівники бригади розширили центральний вхід до котельні — для того, щоб доставити в приміщення за допомогою спецтехніки великих розмірів котла. Перед цим були демонтовані чотири старі котли. Замість них на Рівненському заводі «Ретра» був придбаний котел довготривалого горіння «Ретра — 3М», потужністю 550 кВт (попередній «казан» мав потужність 400 кВт).
Піддадуться заміні й два циркуляційні насоси. Більш потужні механізми для подачі води забезпечать кращу продуктивність котла, що призведе до якнайшвидшого нагрівання приміщення, площею майже п’ять тисяч квадратних метрів.
Оновлення торкнуться й старих димоходів. Їх мають «переварити» і підключити до нового котла.
Крім того, в суміжному з котельнею приміщенні, на місці чималого віконного отвору так само буде зроблено великий заїзд для автомобіля з паливом. Щепа відвантажуватиметься сюди з вантажівки і зберігатиметься насипом.
Вирубані в стінах отвори закриються високими брамами. Весь об’єм робіт планується завершити до настання опалювального сезону.
Разом з цим біля котельні облаштовується майданчик — задля зручного курсування техніки.
В кінцевому результаті вжиті заходи призведуть до здешевлення процесу опалення та економії коштів на придбання дороговартісних енергоносіїв, якими сьогодні є вугілля й дрова. Водночас на території Новоархангельської селищної ради розвиватиметься такий вид діяльності, як виробництво і заготівля нетрадиційних видів палива. Зокрема дров’яної щепи. Це, у свою чергу, стимулюватиме створення нових робочих місць і зменшить відтік коштів за межі територіальної громади.