Призначення допомоги по безробіттю ВПО: від чого залежить розмір та на який період призначається

Дата: 29.06.2022 15:31

Якщо ви маєте статус внутрішньо переміщеної особи або перебуваєте на територіях, де ведуться бойові дії, та не маєте документів про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), призначення допомоги по безробіттю вам здійснюється на підставі відомостей, наявних у Державних реєстрах: фізичних осіб – платників податків, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, інформаційній системі ДМС та МВС, Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, податковій звітності за останній звітний період чи за IV квартал 2021 року або річній звітності за 2021 рік.

До отримання таких відомостей допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 календарних днів. Роботодавець може подати звітність через 40 днів після закінчення звітного кварталу. Після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги по безробіттю та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

Для здійснення пошуку роботи, отримання виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги в іншому центрі зайнятості така особа подає до обраного центру зайнятості відповідну заяву, на підставі якої формується персональна картка безробітного. Ви можете зареєструватися через портал «Дія» або особисто звернутись до найближчого центру зайнятості.

Отримати онлайн-консультацію можна за допомогою телеграм-каналу Кіровоградського обласного центру зайнятості: Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград@dcz_kir       https://t.me/dcz_kir

• або шляхом звернення за номерами телефонної гарячої лінії  з питань:
  • працевлаштування, постановки та перебування на обліку +380665818784, (0522) 32 17 68,  (0522) 32 28 41;
  • виплати допомоги по безробіттю +380689001132 +380934787082, (0522) 32 14 45.