Новоархангельська громада
Новоархангельська громада

До уваги платників плати за землю!

Дата: 16.06.2022 15:50
Кількість переглядів: 140

Розрахунок податкових зобов’язань з плати за землю включає елемент бази оподаткування - нормативна грошова оцінка земельної ділянки (далі Нормативна оцінка, Ділянка).

Кодекс передбачає, що платники плати за землю (далі - Платник) при поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подають витяг із технічної документації про Нормативну оцінку Ділянки. Необхідність у поданні витягу із технічної документації про Нормативну оцінку Ділянки виникає у Платника у разі затвердження у визначеному законом порядку нової Нормативної оцінки Ділянки (п. 286.2 ст. 286 Кодексу).

З метою уникнення неправомірного застосування Платниками положень п. 286.2 ст. 286 Кодексу шляхом «уточнення податкових зобов’язань» з Плати на 2021-2022 роки після затвердження постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 року № 1147 Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок (далі - Методика), Д1ІС вважає за необхідне звернути увагу на такі особливості виконання, затвердження та набрання чинності технічної документації про Нормативну оцінку Ділянки.

Правові засади виконання оцінки земель, забезпечення виконання оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування земель визначено Законом України від 11 грудня 2003 року № 1378-1V «Про оцінку земель» (далі - Закон).

Нормативно-методичне регулювання грошової оцінки земель забезпечує Кабінет Міністрів України шляхом видання нормативно-правових актів, що визначають: порядок виконання оцінки земель, склад, зміст та вимоги до технічної документації оцінки (ст. 12 Закону).

Статтею 18 Закону визначена обов’язковість, а також періодичність виконання Нормативної оцінки Ділянки відповідно до норм, правил, а також інших нормативно-правових актів для земель усіх категорій та форм власності. Підставою виконання Нормативної оцінки Ділянки, у тому числі й обов’язкової для визначення розміру земельного податку або розміру орендної плати Ділянки державної та комунальної власності (ст. 13 Закону), є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (ст. 15 Закону).

За результатами оціночних робіт з Нормативної оцінки Ділянки оцінщиком складається технічна документація, що належить до категорії публічної інформації (ст. 20 Закону), повноваження на прийняття рішення про затвердження або відмову в затвердженні якої делеговано відповідній сільській, селищній, міській раді (ст. 23 Закону). При цьому, рішення рад щодо технічної документації з Нормативної оцінки Ділянки набирають чинності у строки, встановлені відповідно до п. 271.2 ст. 271 Кодексу.

Оскільки, прийняття рішення про затвердження технічної документації Нормативної оцінки Ділянки приймаються відповідним органом місцевого самоврядування, в межах території здійснення владних повноважень якого розташована Ділянка, для якої виконана Нормативна оцінка, то Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» пп. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 Кодексу доповнено новим абзацом десятим, згідно з яким орган місцевого самоврядування у десятиденний строк з дня затвердження технічної документації Нормативної оцінки Ділянки направляє в електронній формі до контролюючого органу - тобто ДПС, інформацію про Нормативну оцінку Ділянки.

Таким чином, головні управління ДПС в областях, м. Києві, міжрегіональні управління ДПС по роботі з великими платниками податків при прийомці податкової звітності з Плати, включаючи витяги з технічної документації про «нову» (2022 року) Нормативну оцінку Ділянки, зобов'язані керуватися нормами пп. 12.3.3 п. 12.3 ст. 12 Кодексу в частині наявності відповідної інформації від органів місцевого самоврядування про Нормативну оцінку Ділянки, дата виконання якої вказана у її технічній документації (абз. п’ятий част. першої ст. 1 Закону).

Додатково звертаємо увагу на норму п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 року №1147, якою визначено, що технічна документація:

  • з нормативної грошової оцінки земельних ділянок,
  • із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (на відповідній території) залишається чинною до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженої з урахуванням вимог п. 271.2 ст. 271 Кодексу до набрання чинності Методикою, затвердженою згідно з пунктом 1 цієї постанови.

З огляду на викладене повідомляємо про обов’язок уточнення сум податкових зобов’язань з Плати (ст. 50 Кодексу) за показниками витягів, у разі якщо було використано витяги технічної документації Нормативної оцінки, які не відповідають оприлюдненим рішенням про затвердження технічної документації Нормативної оцінки.

  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь