Концерт на підтримку української армії

Дата: 23.05.2022 15:50

В п’ятницю 20 травня в селищі просто неба відбувся благодійний концерт працівників культури і аматорів сцени Новоархангельської громади на підтримку Збройних Сил України. Дійство, наповнене найкращими піснями патріотичного змісту, які  прославляли рідну неньку-Україну й підіймали у присутніх переможний дух, тривало понад дві години. Молодь, сповнена національної свідомості, виконувала пісні сучасних українських гуртів. Ведучою заходу була Олена Юріївна Сторожук.

Під час виступів кожен бажаючий міг долучитися до благочинної акції і внести свій посильний внесок у загальну справу. Спільними зусиллями того дня було зібрано 18 тисяч 662 гривні.

Це перша акція в такому форматі, організована відділом культури, туризму та культурної спадщини Новоархангельської селищної ради. Пройшла вона на високому рівні та за палкої підтримки присутніх. Глядачі з вдячністю  сприймали кожен виступ артистів і нагороджували виконавців палкими оплесками та вигуками «браво».

Високим рівнем виконавської майстерності порадували публіку всі колективи і солісти. Зокрема, народний аматорський колектив «Заграва» селищного будинку культури, під керівництвом Володимира Васильовича Короленка. Один з творів гурту називався «Пісня воїна», слова і музику якої написав сам Маестро. У концерті взяли участь народний аматорський оркестр народних інструментів (керівник В.В. Короленко), народний аматорський вокально-інструментальний ансамбль «Зорі Синюхи» (керівник Олександр Хом’яченко, солістка — наша дзвінкоголоса пташечка Таня Матвієнко); вокально-інструментальний ансамбль Новоархангельського будинку культури №1 (керівник Ірина Куліш, солісти — Ірина Куліш, Олександр Хом’яченко та Олександр Бабенко); солістка Синюхінського СБК Юлія Кузнецова; аматорський співочий колектив Торговицького СБК «Надвечір’я» у складі Олени Безкищенко, Марії Гордійчук, Любові Донченко (солістка); представниці Торговицького СБК Олени Сторожук з племінницею Софійкою Сторожук, які виконали пісню «Мій тато — герой»; солісти гуртка вокального співу «Веснянка» Торговицької школи Єва Попаян і Ярослав Бабенко (керівник В.І. Ільченко; народний аматорський хоровий колектив «Дивоцвіт» селищного будинку культури (керівник Ніна Володимирівна Голубенко, солісти Неля Олександрівна Короленко та Любов Петрівна Апостолова); солісти Свердликівського СБК Леся Широкопояс, Анжела Ладижинська, Інна Вільченко, Артем Урсуляк; гітарист і соліст Євгеній Даниленко з Новоархангельська.

З авторськими мелодійними піснями «Козаки», «В полі», «Квітка» виступив начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини селищної ради Євгеній Маховик.

З вуст молоді прозвучала поезія, сповнена любові до України. Віршовані рядки читали учасниці театру малих форм «Заклик» Софія Павленко, Юлія Кузнецова, Ілона Гребенюк і Катерина Каліберда. Керівник гуртка Володимир Володимирович Чернега висловлює вдячність вчительці школи-гімназії Вікторії Вікторівні Букур, яка підібрала низку змістовних віршів для виступів.

Біль душі за долю Вітчизни і гнівний супротив висловили у власній авторській поезії Ірина Куліш (вірші «Скільки», «Заклик», «Україна») та Олександр Бабенко, який під впливом перших днів російського вторгнення написав вірша «Неділя, як йде війна».

В масштабному пісенному заході взяли активну участь вихованці школи естетичного виховання: лауреат обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Таня Матвієнко, Юля Ризун, Аня Цвень (викладач Ніна Володимирівна Голубенко); солістка ансамблю «Щебетушки» (керівник Ксенія Михайлівна Цюріна) Харківського обласного будинку творчості Горпина Федяй, яка нині навчається в Новоархангельській музичній школі (викладач Н.В. Голубенко), Юля Шевченко, яка співала і виконувала музичний твір на електропіано (викладачі Н.В. Голубенко та О.М. Нікітенко); Богдан Голубенко (викладач Тетяна Григорівна Макогон); неодноразовий переможець Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів Богдан Толочко (викладач Світлана Петрівна Дащенко); Єлизавета Зубіцька (викладач Тамара Володимирівна Антончик); учениця по класу скрипки Аня Млєчко (викладач Тамара Михайлівна Левінцова, концертмейстер Олена Іванівна Болтнєва); Артем Ігонов (викладач Т.Г. Макогон); Катя Шевчук (викладач Т.В. Антончик); неодноразова переможниця вокальних конкурсів Таня Качур (викладач Н.В. Голубенко); Софія Нікітенко (викладач Т.М. Левінцова, концертмейстер О.І. Болтнєва); Анастасія Трофімова (викладач О.М. Нікітенко); неодноразовий переможець обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів ансамбль скрипалів «Натхнення», до складу якого входять Софія Нікітенко, Аня Млєчко, Аня Федорова та Катя Росляк (викладач Т.М. Левінцова, концертмейстер О.І. Болтнєва); вокальний ансамбль «Яснозір’я», у складі Тані Матвієнко та Юлії Ризун (керівник Н.В. Голубенко);  багаторазовий переможець обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, лауреат премії Гран-прі у багатожанровому конкурсі в місті Кіттен (Республіка Болгарія) ансамбль баяністів «Гармонія», до складу ансамблю входять Богдан Толочко, Костянтин Сливко, Ілля Малков, Ярослав Донніков, Ярослав Жук, Анастасія Трофімова (викладачі Наталія Леонідівна Мельниченко та Світлана Петрівна Дащенко).

Як зазначають організатори і учасники акції — даний захід є культурною зброєю митців Новоархангельської громади і вдячністю Збройним Силам України, які боронять державу від ненависного ворога.

Водночас слова вдячності адресуються всім небайдужим співвітчизникам — за чуйні серця, небайдужість та підтримку.