На Кіровоградщині понад 30 тисяч пенсіонерів отримують пенсію по інвалідності

Дата: 03.12.2021 15:47

На Кіровоградщині понад 30 тисяч пенсіонерів

отримують пенсію по інвалідності

На обліку у головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області перебуває 258956 пенсіонерів, 11,0% – це пенсіонери, які отримують пенсію по інвалідності. Середній розмір пенсійної виплати становить – 3069,33 грн.

Які нормативні акти регулюють питання призначення та обчислення розміру пенсії осіб з інвалідністю? Основний закон, який регулює питання реалізації особам з інвалідністю права на пенсію, є Закон України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”: пенсія призначається у разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності відповідного страхового стажу. Якщо інвалідність настала в період проходження строкової військової служби або внаслідок поранення каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоровя, одержаних у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21.02.2014 року (Революції Гідності), пенсія призначається незалежно від наявності страхового стажу.

Довідково:

29763 особи цивільні пенсіонери, середній розмір пенсійної виплати – 2882,60 грн.

1090 осіб – військові пенсіонери, середній розмір пенсійної виплати – 8169,42 грн.

863 особи чорнобильці, середній розмір пенсійної виплати – 9451,60 грн.

Світлана Риндіна, начальник управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області