Звернення до громади щодо дотримання  та виконання вимог законодавства в сфері благоустрою

Дата: 19.08.2021 09:17

Шановні мешканці Новоархангельщини! Вважаю необхідним проінформувати та довести загальні відомості про порядок та норми благоустрою, яких кожен із нас повинен дотримуватися за для виконання вимог закону, підтримки та організації нашого спільного життя, добробуту, забезпечення чистоти і порядку.

Згідно закону України «Про благоустрій населених пунктів», положень та нормативних актів в сфері регулювання екологічного, санітарно-епідеміологічного законодавства та нормативних актів місцевого самоврядування, громадяни – власники будинків, незалежно від проживання повинні постійно проводити роботу з покосу бур’янів, ліквідування сміття на займаних та прилеглих територіях до яких відносяться тротуари, газони, проїзна частина вулиць до осьової лінії або до води на набережній.

Забороняється влаштовувати сміттєзвалища,  засмічувати побутовим сміттям ті відходами  прилеглі території.

Звертаю увагу на пожеже небезпечний період, а також на особливий вид порушень правил благоустрою та діючого законодавства – спалювання сміття, бур’янів, гілок, тощо, та неналежне утримування тварин  в т.ч. домашньої птиці ( вигул в не відведених для цього місцях, жорстоке поводження, порушення санітарних правил і норм), забруднювання водоймищ та природних об’єктів.

Зазначені вище дії  являються порушенням закону і мають наслідки у вигляді притягнення винних до адміністративної та кримінальної відповідальності з відшкодуванням порушником завданих збитків.

З метою недопущення порушень закону та збереження нашого краю у чистоті та порядку, пропоную усім і кожному на своєму місці, а також спільними зусиллями підтримувати території та наш край у задовільному стані.

Ті ж самі норми і правила відносяться до підприємств, юридичних осіб, господарюючих суб’єктів, що несуть більш сувору відповідальність перед законом, та мають приділяти особливо ретельну увагу щодо дотримання законодавства про благоустрій, враховуючи у тому числі специфіку своєї діяльності.

Зі щирими побажаннями добробуту, злагоди, чистоти і порядку,

Інспектор по благоустрою                                                               Савченко О.М.