Питання – відповіді

Дата: 30.09.2021 16:11

Які особливості застосування праці біженців?

Законодавство про зайнятість населення визначає особливості застосування праці окремих категорій іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці). До таких категорій іноземців належать і біженці.

Ведучи мову про таку категорію іноземців, слід зазначити, що не потребується дозвіл на застосування праці іноземців:

які набули статусу біженця відповідно до законодавства України;

яких визнано особами, що потребують додаткового захисту;

яким надано тимчасовий захист в Україні.

У той же час потребується дозвіл на застосування праці іноземців, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. При оформленні дозволу для цієї категорії іноземців роботодавець подає, окрім стандартного пакету документів, ще й копії рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та довідки про звернення за захистом в Україні.

Видача та продовження дії дозволу на застосування праці осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, осіб, які подали заяву про визнання особою без громадянства, та осіб, які оскаржують рішення про відмову у визнанні особою без громадянства, здійснюються безоплатно.

З інформацією про набуття статусу біженця можна ознайомитись на вебсторінці Державної міграційної служби України: https://dmsu.gov.ua/poslugi/nabuttya-statusu-bizhenczya-abo-dodatkovogo-zaxistu.html