ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОСОЦІАЛЬНОГО ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ

Дата: 15.07.2021 13:10

ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОСОЦІАЛЬНОГО ДОЗВІЛЛЯ МОЛОДІ

Послаблення позитивного впливу основних соціальних інститутів призводить до безконтрольності в усіх сферах життєдіяльності неповнолітньої особи. Сьогодні особливу тривогу викликає дозвілля неповнолітніх клієнтів пробації. На проведенні вільного часу неповнолітніми відображається масова культура, ідеологічно-духовне спрямування розвитку особистості. Спостерігається поява і розквіт соціально-інформаційних ризиків, негативних тенденцій набуває молодіжна субкультура. За результатами аналізу  історії правопорушень та передумов вчинення неповнолітніми особами кримінальних правопорушень, , встановлено основні проблеми і недоліки дозвілля. Ними виявилися погіршення рівня організації дозвілля; спрямованість молоді на пасивне і беззмістовне проведення свого вільного часу; взаємозалежність між способом проведення дозвілля і девіантністю; відсутність контролю за позанавчальною діяльністю неповнолітніх із боку сім’ї та інших соціальних інститутів; зниження рівня доступу до дозвіллєвих закладів позитивного розвивального характеру. Дозвілля, таким чином, сьогодні стає одним із факторів ризику в соціалізації неповнолітніх.

З метою організації просоціального дозвілля, працівниками Новоархангельського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області організовано зустріч неповнолітнього клієнта пробації з директором Новоархангельської дитячо – юнацької спортивної школи з метою ознайомлення неповнолітнього з діючими спортивними секціями та зарахування останнього до участі у  спортивних секціях школи.

Організація просоціального дозвілля має величезний позитивний вплив на поведінку Клієнта у майбутньому.

Олексій КУЦИЙ

Новоархангельський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Кіровоградській області