Про недопущення загострення епідеміологічної ситуації в період Великодніх свят

Дата: 26.04.2021 15:49

Відповідно до Постанови кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 ”Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” повідомляємо наступне.

На території області продовжується ”помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки та забезпечується виконання обмежувальних протиепідемічних заходів.

У зв'язку з цим на території області забороняється проведення масових (культурних, спортивних,. розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю ніж однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненість залів понад 50 відсотків місць в окремому.

У рамках проведення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 повідомляємо про можливе застосування адміністративних покарань (штрафів) в разі недотримання всіх протиепідемічних заходів.

В період наближення та проведення Великодніх свят рекомендуємо представникам всіх релігійних організацій та церков, а також жителів та гостей підвідомчої території:

- впродовж дії правового режиму надзвичайної ситуації при можливості проведення богослужінь та інших релігійних обрядів усіх видів лише в дистанційному варіанті;

- обмежити проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій в культових будівлях, інших місцях богослужінь або релігійних зібрань, а також перебування громадян у таких будівлях і місцях, а також здійснення таких дій за технічної можливості з використанням електронних засобів комунікації;

встановити заборону на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (наприклад поцілунки святинь);

- інформувати прихожан на службах напередодні Великодня а також при вході до храмів щодо формату святкування;

- відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише 1 ocо6i від домогосподарства, утриматись від сімейних відвідувань;

- утриматись від відвідування служби людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями;

- заохотити утриматись від святкових обіймів та привітань з безпосереднім контактом.